Skip to main content
Otaku Store Club Ride Vin

Efterårssæsonen er startet med cykling og firmabesøg

Læs mere
Netværkscykling med indhold

Hvordan gik din sommerferie?

Sommerferien er ved at være slut for de fleste, og vores Business Club medlemmer er kommet tilbage med forskellige forudsætninger. Nogle har slet ikke eller knapt rørt en cykel. Andre har holdt hjulene i gang, men fælles for os alle, er glæden og interessen i at mødes igen. Farten på cyklen er ikke altid den vigtige, og med god variation på landevejen kan man altid finde et hjul og lidt læ.

Efteråret byder på flere gode besøg hos nogle af vores medlemmer, heraf har vi netop besøgt Michael Poulsen ved Otaku Store. Michael driver vinforretning i Aarhus. Sidste uge havde vores sponsor Dahl Advokatpartnerselskab åbnet dørene for os og i den kommende måned skal vi bla. besøge Boxen og X-tel i Aalborg, Nykredit i Aarhus, Conmedia i Randers og Superego i Horsens.

Vi ser frem til et efterår med mange muligheder for at mødes og netværke sammen i de lokale netværk, og ønsker alle vores følgere en god efterårssæson på landevejen