Vi ser frem til endnu en stor dag i Vejle til årets Grejsdalsløb. Området omkring Vejle, er et at de steder i Danmark, der kan laves flest højdemeter. Årets løb byder som noget nyt i anledning af Tour de France på en 160 km distance inspireret af Tour ruten.
Desuden kan der cykles de traditionelle distancer på 220km, mellemdistancen på 120km og den "korte" op til 95km. Så der er udfordringer for alle niveauer.
Vi mødes i vores eget VIP område, hvor der er kaffe og rundstykker. Her mødes vi også efter turen, og kan spise sammen.
Vi har fået lavet vores egne startgrupper, så når du melder til skal du i "drop down" menuen finde Veleta Business Club og tage denne gruppe i den distance du gerne vil køre.
Tilmeldingen foregår direkte på løbets hjemmeside https://www.grejsdalsloebet.dk/
Der venter en hyggelig og udfordrende søndag sammen i Vejle.